وقتی سعید مرتضوی باتقوا بود!

سیاسی مردم سالاری
سعید مرتضوی تقوا را رمز پیشرفت سریع خود می دانست

سعید مرتضوی تقوا را رمز پیشرفت سریع خود می دانست

نزدیک یازده سال پیش ،قاضی سعید مرتضوی دادستان تهران بود و فرزاد حسنی مجری برنامه کوله پشتی تلویزیون ؛ آنوقت ها صدا وسیما وضعیتی مثل امروز داشت و همانطور که این روزها مهران مدیری مجبور است میهمان ایمان مرآتی شود و به حرفهایش گوش کند ، فرزاد حسنی هم روبروی سعید مرتضوی نشانده شد . نمی دانم سوالات فرزاد حسنی از مرتضوی هم مثل سوالات مدیری از مرآتی دیکته شده بود یا نه ؛ اما از جمله سوالاتی که حسنی از مرتضوی پرسید ، یکی این بود که آقای مرتضوی شما ده سال از من بزرگتر هستید ولی خیلی بیشتر از این ده سال از من جلوتر هستید و پیشرفت کرده اید ، چطور چنین پیشرفتی کرده اید ؟!
 
سعید مرتضوی  با آن پیراهن یقه بسته و محاسن مرتب ، نگاهی عاقل اندر سفیه به فرزاد حسنی انداخت و گفت : تقوا ، جلو بودن به تقواست ، نه مناصب دنیوی ! فرزاد حسنی هم لابد باید اینجا ساکت می بود تا سخن اسطوره تقوای آن روزها بیشتر به دل بینندگان شبکه سه سیما بنشیند . همانوقت روزنامه نگارانی بودند که با تمام وجود بی تقوایی و خدا نشناسی سعید مرتضوی را لمس کرده بودند اما مگر می توانستند حرفی بزنند ؟ روزنامه نگاران در آن روزها متهم بودند به اینکه ستون پنجم دشمن هستند و به قول علامه ای متقی تر از مرتضوی ، معاون سازمان سیا با چمدان پر از پول وارد کشور شده و بین آنها دلار توزیع کرده است .
 
حالا که چرخ روزگار چنان گشته که تشت رسوایی مرتضوی از بام افتاده و او متواری است، کاش حامیان آن روزهای قاضی مبسوط الید پایتخت ، جرات داشتند یکبار دیگر آن برنامه کوله پشتی را در خلوت خودشان ببینند تا لااقل یادشان بیفتد چقدر فریب ریاکاری امثال مرتضوی را خورده اند ، همانطور که سالها فریب احمدی نژاد را خوردند که در این زمینه ها استاد مرتضوی است ؛ تا شاید به این ترتیب این احتمال را بدهند که فریب خیلی های دیگر را هم خورده اند که هنوز هم با یقه های بسته و محاسن مرتب ، در مراکز قدرت حضور دارند و چه ها که نمی کنند .
 
دیدن آن برنامه و شنیدن حرفهای مرتضوی برای منتقدان آن سالهای این قاضی نمونه ، برای آنهایی که روز به روز از قدرت دور و دورتر شده اند و عطای سیاست و ریاست را به لقایش بخشیده اند ، چیزی ندارد ؛ آنهایی که هم آن سالها سعید مرتضوی را به درستی می شناختند و هم الان سعید مرتضوی های باقیمانده در قدرت را می شناسند ؛ اما طنز روزگار این است که به این منتقدان همیشگی سعید مرتضوی ها ، انگ ساده لوحی و بی بصیرتی و فتنه گری می زنند و به حامیان و برکشندگان سعید مرتضوی ، انقلابی و بابصیرت و هوشیار می گویند ! کاش یک لحظه آنهایی که این القاب را باور کرده اند ، فکر می کردند که نکند این وارونه گویی ها هم ساخته و پرداخته سعید مرتضوی ها است و آنها هنوز هم دارند به امثال مرتضوی ها خدمت می کنند !
محمدحسین روانبخش
 

منبع :
پایگاه خبری مردم سالاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *